OPIEKA

 OPIEKA  WOLUNTARYSTYCZNA

Analizując pakiet potrzeb społecznych łatwo daje się zauważyć, iż stale on wzrasta i pozostaje wciąż niezaspokojony. Wyjściem z tej sytuacji, a przynajmniej minimalizowaniem jej skutków, może okazać się właśnie działalność wolontariatu. Wszędzie, gdzie drugi człowiek potrzebuje pomocy, tam ze swoim przesłaniem wkracza nasz wolontariat z konkretną ofertą.

Obszar działań naszego wolontariatu z każdym rokiem stale się poszerza. Dotychczas wolontariusze zostali zaangażowani m.in. do pomocy w pracy z dziećmi w rodzinach zastepczych, są obecni w Hospicjach, Domach Pomocy Społecznej, na piknikach, festynach, eventach.

Nasi wolontariusze prowadzą także wolontariat domowy:

  • udzielają korepetycji –uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych;
  • spędzaja czas z dziecmi z rodzin zastepczych;
  • opiekują się osobami starszymi i niepełnosprawnymi.

Nasi wolontariusze aktywnie włączają się także do imprez okolicznościowych, organizowanych zarówno na terenie Torunia jak i miejscowości, w których mamy swoje oddziały. Uczestniczą również w akcjach profilaktycznych i prowadzą warsztaty dla członków Stowarzyszenia.

 Przesłaniem naszej działalności jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości usług medycznych. Dane jednostek medycznych współpracujących z SWP FLandria Toruń w zakładce PARTNERZY.

 

 

Komentowanie wyłączone.