PREVENTION

 PROFILAKTYKA

Ważną rolę w działaniach „Flandrii” odgrywa profilaktyka zdrowotna. Skupia się ona na wspieraniu człowieka w jego prawidłowym rozwoju i zdrowym życiu,działa także w kierunku minimalizowania zagrożeń czy niepożądanych zjawisk społecznych. W dziedzinie profilaktyki „Flandria” współpracuje z innymi organizacjami, wyspecjalizowanymi w danej tematyce oraz korzysta z wykwalifikowanych wolontariuszy.

Obecnie Stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim działalnością społeczną w obszarze promocji zdrowia. Prowadzimy różnego rodzaju akcje profilaktyczne, które edukują obywateli.

Staramy się wychodzić do społeczeństwa, biorąc udział w różnego rodzaju festynach i eventach organizowanych na terenie Torunia i w okolicach, podczas których przeprowadzamy pomiary glukozy i kwasu moczowego we krwi, pomiary ciśnienia aparatami wykrywającymi arytmię, bądź migotanie przedsionków, czy też pomiary tkanki tłuszczowej. Tego typu badania przeprowadzamy również na terenie naszego sklepu medycznego, ale istnieje możliwość udania się do siedziby partnera po wcześniej ustalonym terminie z koordynatorem regionalnym (tel. 664 999 881). Prowadzimy również badania podoskopowe – badania stóp, we współpracy ze specjalistą podologiem.